Kompleksowa likwidacja szkód

komunikacyjnych i majątkowych.

Strona główna KarieraNajczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez Kandydatów.


1. Czy nie posiadając doświadczenia w branży ubezpieczeniowej, mam szansę otrzymać pracę w VIG Ekspert?

Oczywiście tak. Nie wszystkie stanowiska pracy wymagają doświadczenia w ubezpieczeniach. Czasami ważniejsze jest odpowiednie wykształcenie, lub specyficzne umiejętności: np. znajomość Excela, języków obcych, przepisów prawa cywilnego itp.


2. Na jakie stanowiska najczęściej są prowadzone rekrutacje w VIG Ekspert?

Staramy się, aby większość wyższych stanowisk była obsadzana Kandydatami wewnętrznymi. Dlatego też najczęściej rekrutowane stanowiska to stanowiska Referentów, Inspektorów, Specjalistów, zarówno w likwidacji merytorycznej, jak i technicznej. Często pojawiają się również rekrutacje do Call Center, które dla wielu Kandydatów są pierwszym etapem rozwoju zawodowego w grupie Vienna Insurance Group.


3. Jakie są najczęściej stosowane formy współpracy w VIG Ekspert?

W VIG Ekspert większość pracowników zatrudniamy w oparciu o umowę o pracę. Zdarzają się umowy cywilno-prawne, ale najczęściej są one stosowane w przypadku zatrudniania studentów, dla których taka forma współpracy jest korzystniejsza finansowo.


4. Czy w VIG Ekspert jest wprowadzony elastyczny czas pracy?

Praca w VIG Ekspert często wiąże się z kontaktem z Klientami, co wymusza pewną dyscyplinę czasową. Pracownicy naszych biur rozpoczynają pracę między 7:30 a 9:30, w zależności od preferencji, a kończą między 15:30 a 17:30. Dzień pracy trwa 8h. Wyjątkiem jest Call Center, w którym pracownicy pracują zmianowo, 7 dni w tygodniu. Rzeczoznawcy pracujący w terenie mają zadaniowy czas pracy i są rozliczani na podstawie wykonanych czynności. To od nich zależy więc, ile godzin dziennie zajmuje im dzień pracy.


5. Jakie są możliwości rozwoju w ramach VIG Ekspert?

Możliwości jest wiele: przede wszystkim awanse poziome, czyli migrowanie pomiędzy zespołami, w celu nabywania nowej wiedzy, umiejętności, kompetencji. W większości obszarów biznesowych wdrożona została (lub zostanie w najbliższym czasie) ścieżka kariery, która umożliwia rozwój poziomy i pionowy. Możliwe są również przejścia wewnętrzne pomiędzy zespołami/lokalizacjami. Dokładamy wszelkich starań, aby wyższe stanowiska w strukturze organizacyjnej były zawsze obsadzane Kandydatami wewnętrznymi. Zapraszamy do zapoznania się z sekcją „Rozwój” w zakładce „Nasza oferta dla Pracowników”.


Do góry